תיקון מזגן לרכב – מתי כדאי לעשות את זה ומה כולל התיקון?

המזגן ברכב חשוב בגלל שהוא משדרג עבורנו את חוויית הנהיגה – אנחנו יכולים לשלוט במזג האוויר במכונית ולהתאימו לרמה שאנחנו אוהבים בלי קשר למה שקורה בחוץ וכך להפוך כל נסיעה, בין אם היא בחורף או בקיץ לנעימה יותר. אבל כולנו נדרשים לביצוע תחזוקה או תיקון מזגן לרכב אחת לכמה זמן, וחשוב ללמוד יותר לעומק לפני שפונים לתיקון:

למה צריך לטפל במערכת מיזוג האוויר של הרכב כל שנה?

  • רובנו פונים לתיקון מזגן לרכב רק כשאנחנו נמצאים במצב בו מזגן לא מקרר ברכב.
  • עד 10 אחוז מחומרי הקירור (שמן\גז) נעלמים בכל שנה בייחוד אחרי מספר שנים בעיקר מהצינורות וטיפול שנתי במערכת המיזוג יכול למנוע מאיתנו להגיע למצב שבו אנחנו סובלים במכוניתנו ביום שרבי במיוחד.
  • סיבה נוספת לטיפול שנתי במערכת מיזוג האוויר היא העובדה שגז הקירור משמש גם כנשא של השמן הנמצא במערכת, שמן המשמש לשימון המדחס. כאשר אין מספיק גז במערכת, המדחס לא יקבל מספיק שימון והדבר יוביל לכשל מערכת שהתיקון שלו יכול להגיע למאות שקלים. טיפול אחת לשנה במערכת המיזוג יכול למנוע את כל זה.
  • ולא רק זה, לחות במערכת עלולה לגרום לנזקים כבדים – מים הופכים לקרח בשסתום ההתפשטות = סתימה ולחצים גבוהים עד שריפת המדחס ממאמץ וחוסר שימון
  • המייבש לוכד חלקיקי לחות ולהתקלקל לגמרי עקב כך. החלפת המייבש באופן קבוע תאפשר לכם למנוע את זה.
  • אפילו בעיה קטנה כמו עלים ולכלוך יכולה לגרום לעליית לחצים במערכת ואז להרס המדחס, דבר שניתן למנוע על ידי ניקיון מקיף של המערכת אחת לשנה.
  • דבר אחרון, כאשר לא מטפלים במערכת המיזוג באופן קבוע, הלחות במערכת יגרמו לאורך זמן לקורוזיה, בלאי ונזק מכני למערכת.

המזגן לא מקרר ברכב – למה צריך בדיקה מקצועית?

בדיקה מקצועית מאפשרת זיהוי מדויק של הגורם לתקלה וכך מבטיחה פתרון מלא וסופי של הבעיה.

מה העלות של תיקון מזגן לרכב?

עלות התיקון משתנה בין מקרה למקרה כיוון שישנם מספר רב של גורמים שיכולים להביא למצב בו מזגן לא מקרר ברכב ולכן בבדיקת המחיר חשוב לקחת בחשבון מה מוחלף ועד כמה מורכבת הייתה עבודת תיקון המזגן לרכב.

חשוב לבחור במתקן מזגנים מקצועי ומנוסה שאתם יכולים לסמוך עליו ולא בהכרח על זה המציע את הצעת המחיר הזולה ביותר כי הזול הוא לפעמים מאוד יקר ותיקון שאינו איכותי יחזיר אתכם במהרה למוסך עם אותה התקלה בדיוק.