מתי צריך למלא גז ברכב?

אם אתם נוסעים ברכב ומרגישים שהמזגן לא מקרר כמו שצריך ייתכן שיש צורך במילוי גז לרכב. נהיגה ללא מיזוג לא מהנה לא בטיחותית ויכולה לגרום לעייפות וחוסר ריכוז . לכן כדאי לטפל במהירות בכל בעיה במזגן הרכב.

כל שנה מאבדת המערכת כ- 10 אחוז מהגז וכאשר מזגן המכונית פועל בצורה פחות יעילה, הדבר מעיד פעמים רבות על דליפת גז ועל צורך במילוי גז לרכב או בתיקון מערכת מיזוג האוויר של המכונית. לפני מילוי גז ברכב יש לשלול סיבות אחרות העלולות להשפיע על תפקוד המזגן למשל בעיה חשמלית כמו אי כניסה של המדחס לפעולה, מאווררים לא עובדים או מערכת חימום שלא סגורה היטב וגורמת לדליפת כניסת חום לתא הנהג .

כדאי לדעת שקיימים שני סוגי גז למילוי במזגני רכב. עד השנים 1993-1994 מילוי גז לרכב נעשה באמצעות גז ישן בשם R12. מאז ועד היום משתמשים ב"גז חדש" המכונה R134a (HFC) שנחשב לידידותי יותר לסביבה ומפחית את אחוזי הפגיעה באוזון. בעתיד ישתמשו בגז בשם HFO-1234yf.

מילוי גז לרכב יכול להתבצע בשני מצבים: חוסר בגז, המצב הזול מבין השניים שמצריך רק הוספת גז והמקרה השני שבו לא קיים גז כלל ולכן יש צורך בביצוע ואקום כדי להאריך את חיי המזגן ולשמור עליו. אנו ממליצים לכם לפנות למילוי גז במקום שמתמחה במערכות מיזוג אוויר לרכב ולהשאיר את הטיפול בהליך בידי הטובים והמומחים לכך בלבד.

כמה זה עולה?*

  • בד"כ מילוי חלקי הכולל הוספת גז בלבד עשוי לעלות כ- 150 ש"ח.
  • טיפול במקרה של חוסר גז הכולל ואקום + גז R134a + בדיקת תקינות מערכת המיזוג, בדיקה חשמלית ולחצי מערכת + ניקוי חיצוני למעבה ("רדיאטור" המזגן החיצוני) יעלה בין 250 ל- 350 ₪ לפי גודל המערכת.
  • עבור רכבים מסחריים בעלי מערכות כפולות, המחיר הממוצע יהיה בסביבות 400 ₪.

* המחירים אינם כוללים מע"מ. כמו כן עדכניים לחודש דצמבר 2012 ועשויים להשתנות מעת לעת.